Nowa Huta. Porysowali samochody i wybili w nich szyby. Są w rękach policji

Musisz przeczytać

Krakowscy policjanci zatrzymali trzy osoby odpowiedzialne za uszkodzenie pojazdów zaparkowanych przy jednej z ulic w rejonie Nowej Huty. Sprawcy wpadli w ręce policjantów chwilę po zdarzeniu. Zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie odebrali zgłoszenie o tym, że trzy osoby uszkodziły pojazdy zaparkowane pod jednym z bloków w rejonie Nowej Huty.

Najpierw policjanci ustalili rysopisy sprawców oraz okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia. Potem zaczęli szukać osoby, które zniszczyły samochody. Podczas patrolowania jednej z okolicznych ulic zauważyli osoby, które odpowiadały podanemu przez zgłaszającego rysopisowi.

Dwóch mężczyzn i towarzysząca im kobieta zostali wylegitymowani, a następnie zatrzymani. Jak się okazało, to właśnie te osoby chwilę wcześniej wybiły szybę, porysowały lakier oraz dokonały wgnieceń w dwóch zaparkowanych nieopodal pojazdach. Zatrzymani zostali przewiezieni do policyjnej jednostki.

Właściciele pojazdów wycenili straty na ponad 5 tysięcy złotych. 20-latka, 22-latek oraz 25-latek odpowiedzą za uszkodzenie cudzej rzeczy. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca