Nowa księgarnia na mapie Krakowa. Bunkier Sztuki i MOCAK połączyły siły

We wtorek zacznie działać MOCAK Bookstore BUNKIER – księgarnia będącą efektem współpracy Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki i Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK.

Na czas remontu siedziby głównej przy placu Szczepańskim 3a Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki przeniosła działalność wystawienniczą i wydawniczą do Pałacu Potockich. Pod tym samym adresem – w Pałacu Potockich przy Rynku Głównym 20 realizowane będą także różne przedsięwzięcia kulturalne i literackie proponowane przez miasto i współpracujące instytucje.

Ze względu na lokalizację w samym sercu Krakowa, Miasta Literatury UNESCO, szczególne miejsce w ofercie nowej księgarni zajmuje klasyka literatury polskiej i światowej, w tym najważniejsze powieści współczesnych pisarzy i poezja.

Dodatkowo, obok książek dotyczących krytyki sztuki, filozofii czy estetyki, w MOCAK Bookstore BUNKIER czytelnicy znajdą wydawnictwa poświęcone fotografii, designowi, modzie, filmowi, muzyce i architekturze. Duża część oferty to literatura uzupełniająca wiedzę na temat problemów prezentowanych w ramach trwających wystaw.

W księgarni, czynnej codziennie w godz. 11-19, planowane są także warsztaty, spotkania z autorami oraz inne wydarzenia skoncentrowane wokół literatury i sztuki.

Najnowsze

Co w Krakowie