Nowa moda w Małopolsce? Ścigani przez policję ukrywali się w… wersalkach

Musisz przeczytać

Dwaj mężczyźni z Małopolski, w dwóch różnych powiatach próbowali w ten sam sposób zmylić policjantów. Ukryli się w… wersalkach.

Do pierwszego zdarzenia doszło w niedzielę, przed południem, kiedy to policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu uzyskali informację, że w domu na terenie gminy Nowy Targ przebywa poszukiwany mężczyzna. Po przyjeździe pod wskazany adres, policjanci zauważyli poszukiwanego, który na ich widok uciekł na piętro budynku.

„Funkcjonariusze natychmiast pobiegli za uciekinierem. 49-latek, aby uniknąć zatrzymania schował się przed policjantami w wersalce. Szybko jednak został odnaleziony. Mieszkaniec gminy Nowy Targ został zatrzymany i trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe miesiące odbywając karę pół roku pozbawienia wolności, za uchylanie się od wykonania obowiązku alimentacyjnego” – czytamy w komunikacie policji.

Tego samego dnia policjanci z Komisariatu Policji w Krzeszowicach, podczas patrolu nieoznakowanym radiowozem na drodze krajowej nr 79 Kraków-Trzebinia napotkali opla, którego kierowca opuszczając stację benzynową wymusił na nich pierwszeństwo przejazdu.

W trakcie ucieczki mężczyzna próbował zepchnąć radiowóz z drogi. Policjanci kontynuowali pościg do czasu kiedy kierowca wjechał na teren prywatnej posesji w jednej z miejscowości gminy Krzeszowice, a po zaparkowaniu wspólnie z pasażerem wybiegli z pojazdu i uciekli do domu.

Kierowca zapadł się pod ziemię. Policjanci szukali go po całym domu aż znaleźli w jednym z pomieszczeń …. ukrytego w zamkniętej wersalce. Sprytnie schowanym zbiegiem okazał się główny winowajca – 51-letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego, który kierował oplem.

Mężczyzna ten był kompletnie pijany — badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

(ko)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca