Nowa rola „wiejskich kobiet” na UR

Musisz przeczytać

Jak walczyć ze stereotypem „wiejskiej kobiety” i zmienić jej rolę? Na te i wiele innych pytań, próbują odpowiedzieć dziś specjaliści biorący udział w VI Międzynarodowej Konferencji Społeczno-Gospodarczej „Aktywizacja Kobiet na Obszarach Wiejskich”. Na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie spotkały się przedstawicielki i przedstawiciele stowarzyszeń, instytucji oraz klubów działających na rzecz kobiet na obszarach wiejskich.

IMG_1703W trakcie międzynarodowej konferencji, specjaliści chcą nie tylko przedstawić obecną rolę kobiet mieszkających na terenach wiejskich, ale również zwrócić uwagę na konieczność poszerzenia zakresu działania kobiet i zmianę ich dotychczasowych, stereotypowo określonych zajęć. Ważnym punktem konferencji jest przedstawienie możliwości pozyskania wsparcia finansowego na rozwój przedsiębiorczości i wzrost samozatrudnienia wśród kobiet, które dzięki temu mogą realizować swoje plany i ambicje zawodowe.

Celem konferencji jest ułatwienie wymiany wiedzy i rozpowszechnianie rezultatów działań na rzecz rozwoju obszarów wiejskich poprzez wystąpienia teoretyczne prelegentów oraz praktyków.

Konferencja trwa do godz. 18 na terenie Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

(pt)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca