Nowa sala obsługi klienta NFZ w Krakowie. Większa i w innym miejscu

Sala Obsługi Klienta Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ po 17 latach przeniosła się z budynku przy ul. Batorego 24 do biurowca przy ul. Wadowickiej 8W. Od 6 lipca sala działa już w pełnym zakresie usług z zachowaniem reżimu sanitarnego. Jest większa i lepiej wyposażona niż jej poprzedniczka.

Każdy, kto potrzebował coś załatwić w NFZ, wie, co go czekało w budynku przy Batorego. Długie kolejki w wąskim korytarzu, ciasna sala obsługi. Na Wadowickiej jest więcej miejsca – i dla klientów NFZ, i dla obsługujących ich pracowników.

Nowe miejsce to 400 m kw. dostosowanych do potrzeb niepełnosprawnych, 19 stanowisk bezpośredniej obsługi, kącik dla dzieci, pokój dla matki z dzieckiem i wygodna poczekalnia. Ze względu na bezpieczeństwo obsługa nadal odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego: do sali są wpuszczane wyłącznie osoby z zasłoniętymi ustami i nosem, po zdezynfekowaniu rąk i z zachowaniem bezpiecznego dystansu. Osoby, które chcą umówić spotkanie na konkretny dzień i godzinę mogą to zrobić przez system rejestracji rejastracja.nfz-krakow.pl.

W nowymmiejscu będzie również poszerzone stanowisko profilaktyki i informacji o zdrowiu, gdzie po zniesieniu obostrzeń związanych z ryzykiem epidemiologicznym, wszyscy zainteresowani będą mogli wykonać proste badania profilaktyczne, skorzystać z analizy składu masy ciała, indywidualnych porad dietetyków czy konsultacji cyklicznie zapraszanych medyków i ekspertów zdrowego stylu życia.

– W planach na najbliższe miesiące mamy również uruchomienie kiosku pomiarowego, gdzie będzie można samodzielnie się zważyć, zmierzyć, sprawdzić puls, temperaturę czy poziom ciśnienia – mówi dyrektor małopolskiego oddziału NFZ Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska. – Co bardzo istotne, przestrzeń nowej Sali Obsługi Klienta jest pozbawiona jakichkolwiek barier architektonicznych i w całości przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – dodaje.

GS

Najnowsze

Co w Krakowie