Robi wrażenie! Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego otwarta [galeria]

Wygląda jak z folderu. Szpital Uniwersytecki w Krakowie otworzył dziś nową siedzibę. To najnowocześniejsza i największa placówka medyczna w Polsce i tej części Europy oraz jedna z najnowocześniejszych i największych w Europie. Koszt inwestycji wyniósł 1,2 mld zł.

Na 16 ha powstało 10 budynków medycznych, w których mieści się 925 łóżek dla chorych, 21 oddziałów klinicznych, 27 specjalistycznych poradni, nowoczesne laboratoria diagnostyczne oraz zintegrowany blok operacyjny, składający się z 24 sal, w tym dwie sale hybrydowe i transplantacyjne. Na terenie szpitala jest 1,2 tys. miejsc parkingowych, lądowisko.

Pierwszy etap przeprowadzki szpitalnych oddziałów ruszy w II połowie listopada, drugi etap jest planowany na I połowę 2020 r. Jako pierwsze ze starej siedziby przy ul. Kopernika w centrum miasta do nowej – przy ul. Jakubowskiego w Krakowie Prokocimiu przeniosą się oddziały nie powiązane bezpośrednio ze szpitalnym oddziałem ratunkowym, m.in. kardiologia, endokrynologia, nefrologia, chirurgia, reumatologia, diabetologia.

Działy m.in.: Położnictwa i Perinatologii, Neonatologii, Psychiatrii, Dermatologii czy Medycyny Paliatywnej i Geriatrii – zostaną w starych siedzibach, do Prokocimia przeniesione zostaną najwcześniej w 2021 r.

zdjęcia Tomasz Cichocki 

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie