Nowa wiceminister z Krakowa

Fot. Facebook Ministerstwa Rozwoju Pracy i Technologii

Anna Kornecka została nowym wiceministrem w Ministerstwie Rozwoju Pracy i Technologii. Nowa minister będzie odpowiedzialna za budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne, mieszkalnictwo i budownictwo.

Wybór zdaje się nie być przypadkowy – Anna Kornecka od lat współpracuje z Jarosławem Gowinem, łączą ich dobre relacje, a co ważniejsze – nowa minister jest specjalistą prawa budowlanego. Dodatkowo – jak dowiedział się portal Krknews – Jarosław Gowin postawił na prawniczkę z Krakowa, ponieważ wicepremierowi zależało na zdolnym i perspektywicznym polityku, który może przygotować grunt dla Porozumienia do walki o fotel prezydenta Krakowa w 2023 r.

Nowa wiceminister w ostatnim czasie pełniła funkcję wiceprezesa zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego sp. z o.o. w Krakowie. Wcześniej była prezesem spółki Nowe Centrum Administracyjne sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Zasiadała w radach nadzorczych spółek: Nowe Centrum Administracyjne sp. z o.o. oraz Opakomet S.A.

Przez wiele lat prowadziła kancelarię radcy prawnego zajmującą się prawną obsługą przedsiębiorstw. Pracowała w zespole doradzającym przy budowie największych infrastrukturalnych inwestycji w kraju związanych z organizacją Euro 2012. W latach 2012-2013 wykładowca w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W latach 2011-2019 sprawowała funkcję pozaetatowego członka Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie.

Anna Kornecka ukończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim i aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. Ukończyła studia doktoranckie w Katedrze Prawa Własności Intelektualnej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Podyplomowe Studium Prawa Autorskiego, Prasowego i Wydawniczego na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ. Jest absolwentką Europejskiej Akademii Dyplomacji w Warszawie. Aktualnie jest słuchaczem studiów Executive MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, ÉM Normandie Business School we Francji oraz AESE Business School w Portugalii.

Od 2018 roku Przewodnicząca Obywatelskiego Komitetu Ratowania Krakowa, gdzie odpowiada za coroczną kwestę na rzecz odbudowy zabytkowych nagrobków na cmentarzach Krakowa oraz organizuje prace remontowe i konserwatorskie na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Prywatnie nowa wiceminister jest mężatką, ma troje dzieci.

(KK)

Zobacz także