Nowe dowody osobiste – będą utrudnienia w składaniu wniosków

Musisz przeczytać

W poniedziałek, 4 marca wprowadzone zostaną nowe dowody osobiste z warstwą elektroniczną. W związku z tym planowane są przerwy techniczne w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. Urząd Miasta Krakowa informuje o utrudnieniach w załatwianiu spraw w zakresie dowodów osobistych i ewidencji ludności.

Wnioski papierowe o wydanie „starego” dowodu osobistego będzie można składać tylko do piątku, 1 marca, do godz. 11.30 w następujących lokalizacjach Wydziału Spraw Administracyjnych UMK:

  • al. Powstania Warszawskiego 10
  • os. Zgody 2
  • ul. Wielicka 28a.

Od piątku, 1 marca, od godz. 12.00, do poniedziałku, 4 marca, nie będzie możliwości wydania spersonalizowanych dowodów osobistych. Nastąpi także czasowe wyłączenie możliwości złożenia wniosku o dowód osobisty przez internet. Usługa on-line zostanie wyłączona w nocy z 26 na 27 lutego. Ponownie zostanie ona uruchomiona w poniedziałek, 4 marca.  

W piątek, 1 marca, oraz w sobotę, 2 marca, Punkty Obsługi Mieszkańców w centrach handlowych (Bonarka City Center, Centrum Handlowe Serenada, Galeria Bronowice) nie będą obsługiwać mieszkańców w sprawach dowodów osobistych. Ponadto, w sobotę, 2 marca,wymienione wyżej Punkty Obsługi Mieszkańców nie będą obsługiwać mieszkańców także w sprawach ewidencji ludności.  

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca