Nowe forum w Krynicy to sukces czy klapa? Wojna na zdjęcia

Nowe forum w Krynicy nie przyciągnęło takich tłumów jak te z poprzednich lat. Tych należy spodziewać się w Karpaczu, gdzie zostało przeniesione Forum Ekonomiczne i które odbędzie się w przyszłym tygodniu. W Krynicy dotychczasowe wielkie wydarzenia zastąpiono konferencją CYBERSEC CEE Regions & Cities 2021. Były marszałek województwa Marek Sowa (PO) opublikował zdjęcie pustych krzeseł z czwartku. Na stronie Urzędu Marszałkowskiego, kierowanego przez obecnego marszałka Witold Kozłowski (PiS) pojawiły się zdjęcia pełnej sali podczas piątkowej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy.

Były marszałek Marek Sowa w ostrych słowach skrytykował obecnego marszałka Witolda Kozłowskiego. „Miałeś, chamie, złoty róg”… – tak zatytułował swojego posta na Facebooku i zestawił zdjęcia Forum Ekonomicznego i konferencji Cybersec.

Fot. Facebook Marek Sowa

– Krynica-Zdrój od 1992 r. była organizatorem Forum Ekonomicznego, na które przyjeżdżało wielu przedstawicieli świata nauki, polityki i biznesu. Przez NIEUDOLNOŚĆ marszałka Małopolski Witolda Kozłowskiego z PiS Forum Ekonomiczne zostało przeniesione do Karpacza na Dolnym Śląsku! Dzisiaj w Krynicy-Zdroju odbywa się Konferencja Cybersec. Jak widać, cieszy się „ogromnym” zainteresowaniem… – skomentował Marek Sowa.

Komentarz w bardziej żartobliwym tonie zamieścił w mediach społecznościowych Tomasz Urynowicz (Porozumienie), który za kilka dni ma zostać odwołany ze stanowiska. „Dziś podczas nowego forum w Krynicy zbierano podpisy pod wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnej sesji sejmiku by mnie wreszcie odwołać. Pełen sukces w zbieraniu podpisów, inaczej niż z frekwencją na forum” – napisał Tomasz Urynowicz zamieszczając zdjęcie z pustymi krzesłami na Cybersec.

Dziś (w piątek, 3 września) gościem na konferencji w Krynicy był prezydent RP Andrzej Duda. Urząd Marszałkowski, kierowany przez marszałka Witolda Kozłowskiego, zamieścił na swojej stronie internetowej zdjęcia… pełnej sali ze spotkania z udziałem prezydenta Dudy.

Fot. malopolska.pl

Fot. malopolska.pl

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie