Nowe i kolorowe parkometry

Będą miały kolorowy ekran reagujący na dotyk oraz moduł umożliwiający monitoring jakości powierza. Krakowska Miejska Infrastruktura planuje zamontować w najbliższym czasie 116 inteligentnych parkometrów w naszym mieście.

Kolejne strefy płatnego parkowania będą wyposażone w nowoczesne parkometry. Nowe urządzenia mają ułatwić użytkownikom korzystanie ze strefy, dzięki umożliwieniu płacenia za postój na różne sposoby. Natomiast zastosowanie dużych kolorowych ekranów sprawi, że parkometry będą też nośnikami przydatnych dla mieszkańców informacji.
– Stale dążymy do poprawy jakości i efektywności zarządzania strefą płatnego parkowania. Dlatego w naszym zamówieniu istotnymi parametrami, decydującymi o wyborze oferty są kryteria innowacyjności oraz aspekty środowiskowe – mówi Piotr Kącki, prezes Miejskiej Infrastruktury.

Przetarg na zakup nowoczesnych parkometrów to kolejne działanie spółki Miejska Infrastruktura w ramach rozwoju idei Smart City. Wcześniejsze działania to projekt dotyczący systemu informacji o wolnych stanowiskach postojowych w strefie płatnego parkowania w Krakowie.
Pilotażowo system obejmie ulice Szlak, Warszawską, Ogrodową i plac Matejki (część stanowiąca przedłużenie ul. Warszawskiej). Planowane jest zamontowanie  w ramach projektu, łącznie ok. 284 sensorów bezprzewodowych i 2 tablice z dynamiczną informacją.

Podstawowym narzędziem ma być jednak aplikacja, o czym pisaliśmy już tutaj instalowana na urządzeniach mobilnych z funkcją naprowadzania na wolne miejsca postojowe. Na początek do systemu włączone będą dwa miejskie parkingi „Parking Stare Podgórze” oraz „Parking przy Muzeum”.

(bg)

Najnowsze

Co w Krakowie