Nowe lampy rozświetlną Bulwary

Bulwary Wiślane zyskają oświetlenie. Wczoraj (24 lutego, przyp. red.) ruszyły pierwsze prace przy długo wyczekiwanej instalacji oświetlenia na Bulwarach Wiślanych. – Wreszcie będzie tu można wieczorem przyjść na spacer czy pobiegać, bo do tej pory było tu ciemno jak w…. – podsumowuje Marcin, który codziennie biega wzdłuż Wisły.

Światła pojawią się na bulwarze Kurlandzkim oraz na bulwarze Czerwieńskim. Oba odcinki powinny być w pełni gotowe i oświetlone do 28 kwietnia – tyle czasu otrzymał bowiem wykonawca na zrealizowanie tej długo wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji.

W sumie powstać ma 112 słupów oświetleniowych i 61 nowych lamp iluminacyjnych. Światła mają za zadanie nie tylko poprawić bezpieczeństwo krakowian spacerujących wieczorami nad Wisłą, ale również zachęcić turystów do częstszego odwiedzania bulwarów po zmroku i uatrakcyjnić tę część miasta.

Oświetlenie montowane na Bulwarach Wiślanych będzie wykonane w technologii LED, dzięki temu lampy montowane wzdłuż Wisły mają być nie tylko bardziej wydajne, ale również tańsze w utrzymaniu niż tradycyjne lampy. Inwestycja pochłonie około 1,9 mln złotych.

(pt)

fot. Magiczny Kraków

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie