Nowe miejsce zabaw dla małych krakowian

Mali krakowianie będą mieli kolejne miejsce zabaw. Przy ul. Meissnera ruszyła właśnie budowa zupełnie nowego placu zabaw. Skorzystają z niego jednak nie tylko dzieci, ale również dorośli. W placu obok urządzeń zabawkowych znajdą się bowiem także stojaki rowerowe, ławeczki i dużo zieleni. Plac zabaw powinien być gotowy w sierpniu tego roku.

Nowy plac zabaw będzie miał około 250 mkw. powierzchni i zostanie podzielony na dwie części. W jednej z nich znajdzie się kolorowy plac zabaw, z kolei po drugiej teren zielony, gdzie staną ławeczki, stojaki rowerowe i zostaną posadzone drzewa oraz roślinność ozdobna.

Plac zabaw zostanie wyłożony specjalną powierzchnią, która zapewni najmłodszym bezpieczną zabawę. Mali krakowianie będą mogli korzystać m.in. z integracyjnych zestawów zabawowych, huśtawek wahadłowych dla nieco starszych dzieci oraz huśtawek dostosowanych do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Dodatkowo na placu zabaw pojawi się też zjeżdżalnia z górką wspinaczkową, piramida linowa, huśtawki sprężynowe, kołowrotek i piaskownica – słowem, raj dla dzieci.

W okolicy placu zabaw posadzonych zostanie w sumie 12 drzew i 45 krzewów, które będą w pełni bezpieczne dla najmłodszych (bez kolców i trujących owoców, przyp. red.). Dodatkowo pojawią też rośliny dekoracyjne.

Teren całego placu zabaw zostanie ogrodzony i oświetlonych lampami ledowymi. Budowa pochłonie w sumie około 647 tys. złotych.

(pt)

fot. iStock.com/Magda S

Najnowsze

Co w Krakowie