Nowe możliwości – lepsze perspektywy

Nieustannie rosnąca liczba osób spoza granic, które rozpoczynają nową ścieżkę życia na terenie Polski, mierzy się z wieloma trudnościami i barierami językowymi.

Kluczową drogą do osiągnięcia zadowalającego poziomu w sferze komunikacji międzyludzkiej jest poszerzanie swoich zdolności interpersonalnych, a także rozwijania się poprzez naukę. Istotną zatem kwestią pozostaje pytanie – czy naprawdę tego potrzebuję? Odpowiedź jest tylko jedna – zawsze warto walczyć o lepszą przyszłość i godne warunki życiowe, dzięki czemu jesteśmy w stanie być jeszcze atrakcyjniejsi dla przyszłego pracodawcy. Nasz życiorys opiewać będzie w istotne informacje dotyczące naszego samorozwoju, a my z pewnością odetchniemy z ulgą, że to za sprawą ciężkiej pracy odnieśliśmy satysfakcjonujący nas sukces.

Analogicznym odzwierciedleniem korzystnej zmiany są obecnie szkoły policealne dla dorosłych, Uniwersytety Trzeciego Wieku czy kursy zawodowe, dzięki którym możemy poszerzać wachlarz zainteresowań i  umiejętności. Wychodząc naprzeciw osobom, które chcą rozwijać swoje upodobania – szczególnie dla obcokrajowców (w tym słuchaczy pochodzących z Ukrainy) – oferujemy bezpłatne kursy języka polskiego, na których każdy zdobędzie potrzebną wiedzę do łatwiejszej komunikacji. Nauka języka polskiego, funkcjonuje na mocy porozumienia, które zostaje zawarte podczas zapisu na dowolny kierunek w naszych całkowicie bezpłatnych, zaocznych szkołach policealnych.

Całkowicie bezpłatna, weekendowa nauka zawodu i dodatkowo szkolenie językowe? Tak, to oferta Szkoły ŻAK.

„Zainteresowanie nauką w naszej szkole wśród cudzoziemców jest duże, otwierając  dla nich grupy, odpowiadamy jedynie na zapotrzebowanie rynku” – mówi Justyna Kopacz, dyrektor krakowskiego oddziału Szkoły ŻAK. „Polityką naszej szkoły jest otwartość na wielokulturowość, gdyż poprzez taki kurs, słuchacze mogą bez trudu podjąć się nauki na kolejnych kierunkach, oferowanych przez naszą placówkę” – dodaje.

Słuchacze edukują się m.in. na bezpłatnych specjalizacjach, które dają pewne i stabilne zatrudnienie o szerokiej perspektywie zarobkowej. Szkoląc się, zdobywając wiedzę i mając realny wpływ na własną przyszłość – każdy – jest w stanie zadbać o wysoki poziom życia. Zgodnie z opinią Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), kształcenie nie musi łączyć się z bezpośrednim poszerzaniem wiedzy, ale z uczestnictwem w codzienności kulturalnej i społecznej. Podnoszenie swoich kwalifikacji przez całe życie nabiera dodatkowego znaczenia, szczególnie że część umiejętności zdobytych przed laty, zdewaluowała się.

Rekrutacja do krakowskiej Szkoły Żak, odbywa się na podstawie kolejności zgłoszeń, a liczba miejsc na poszczególnych kierunkach jest mocno ograniczona. „Dajemy szansę na dołączenie do bieżącego semestru osobom, które rozpoczynają studia i dopiero się o nas dowiedziały, jak i innym, którzy z różnych względów nie zdążyły jeszcze złożyć do nas podania”- podsumowuje Dyrektor Żaka.
https://krakow.zak.edu.pl/
http://zak.edu.pl/zapisz-sie-online

Szkoła „ŻAK”
Kraków, ul. Batorego 25
Tel. 12 292 62 94

Szkoła „ŻAK”

C.H. Serenada

  1. Gen. T. Bora-Komorowskiego 41

tel.12 352 24 39

/artykuł sponsorowany/

zdjęcie tytułowe / fot. Foter.com

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie