Abp. Jędraszewski poświęcił nowe organy w bazylice w Łagiewnikach! [zdjęcia]

– Chcemy wysławiać Boga, otwierając się na Jego miłosierdzie właśnie tutaj, w tym szczególnym miejscu Bożego miłosierdzia – mówił abp Marek Jędraszewski podczas V Ogólnopolskiej Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia do Łagiewnik. Podczas Mszy św. miało miejsce uroczyste poświęcenie nowych organów w bazylice.

Kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach ks. prał. Franciszek Ślusarczyk, witając zebranych wyjaśnił, że nowe organy zbudowane zostały z dwóch symetrycznych części, które łączy jeden dostojny witraż ukazujący wschodzące słońce, którym jest Jezus zmartwychwstały. Dziękując ofiarodawcom, powiedział, że te organy uczą nas harmonii i współpracy i wydobywają z ludzkiego serca to co najpiękniejsze.

Przed Mszą św. abp Marek Jędraszewski dokonał poświęcenia nowych organów w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Podczas ceremonii poświęcenia miał miejsce uroczysty dialog jaki przeprowadził metropolita krakowski z organami, wzywając je do przebudzenia i wychwalania muzyką chwały Boga Ojca i Stworzyciela, Jezusa Chrystusa Odkupiciela i Ducha Świętego, który ożywia nas Bożym tchnieniem. Arcybiskup wzywał organy, by zaniosły ludzkie błagania i śpiew przed tron Maryi oraz by obudziły wiarę tych, w których serca wdarły się wątpliwości. Zewnętrznym znakiem poświęcenia organów Panu Bogu był gest okadzenia instrumentu.

Tutaj zdjęcia z tej uroczystości.

(źródło: Archidiecezja Krakowska)

Najnowsze

Co w Krakowie