Nowa organizacja ruchu na Konopnickiej?

W przyszłym miesiącu ruszy budowa dwóch bloków mieszkalnych, które powstaną przy ul. Konopnickiej. Inwestycja, która powinna być gotowa w 2018 roku będzie wiązała się z koniecznością budowy nowego skrzyżowania na ul. Konopnickiej.

Tak zmieni się otoczenie ul. Konopnickiej
Nowa organizacja ruchu na ul. Konopnickiej

Nowa inwestycja powstanie na terenie pomiędzy ul. Konopnicką a stadionem Garbarni Kraków, w sąsiedztwie rzeki Wilgi oraz uzdrowiska Mateczny. Powstaną tam dwa sześciopiętrowe bloki, które będą oferowały w sumie 187 mieszkań i dwupoziomowy podziemny parking z miejscami postojowymi dla mieszkańców „Konopnicka City Park”.

Inwestor, który odpowiada za budowę nowego osiedla, kusi przyszłych

Nowy widok z ul. Konopnickiej
Nowy widok z ul. Konopnickiej

mieszkańców doskonałą komunikacją z każdą częścią Krakowa i dobrze rozwiniętą infrastrukturą sportową oraz handlową i bliskością Bulwarów Wiślanych oraz Błoń Krakowskich. – Biorąc pod uwagę, iż są to główne węzły komunikacyjne i przesiadkowe w Krakowie, przyszli mieszkańców zarówno Ci zmotoryzowani jak i korzystający z komunikacji miejskiej, będą mieli zapewnione szybkie i sprawne dostanie się niemalże w każdy rejon Krakowa – czytamy na stronie firmy deweloperskiej odpowiedzialnej za budowę osiedla. Lokalizacja sprawia, że osiedle cieszy się dużym zainteresowaniem wśród krakowian, bo większość mieszkań została już sprzedana.

Budowa „Konopnicka City Park” będzie wiązało się w powstaniem na ul. Konopnickiej (na wysokości stacji Shell) nowego skrzyżowania. Będzie ono połączone z drogą osiedlową, która – podobnie jak skrzyżowanie, zostanie sfinansowane przez inwestora odpowiedzialnego za budowę bloków.

(pt)

fot. Materiały promocyjne Active Investment

Najnowsze

Co w Krakowie