Nowe punkty testowania na koronawirusa nie zmniejszają kolejek

W Krakowie uruchamiane są kolejne punkty pobierania wymazów do testów na koronawirusa. Ale kolejki przed nimi wcale nie maleją. Czwartek, 22 października był pierwszym dniem działalności punktu przy Radzikowskiego. Kolejka była gigantyczna. W piątek wymazy zaczną być pobierane w kolejnych dwóch miejscach w Krakowie – przy ul. Kijowskiej 12 i ul. 29 listopada 178.

Miała być godzinka, a trzeba było czekać kilka godzin – słyszymy od krakowianina czekającego w długim sznurze samochodów przed punktem na ul. Radzikowskiego. Był umówiony na pobranie wymazu na środę po południu. W kolejce zeszło mu do wieczora.

Kolejka do testów na koronawirusa przy ul. Radzikowskiego

Zdjęcie 1 z 7

Punkt przy Radzikowskiego rozpoczął pracę o godz. 16.00. Będzie działał codziennie – od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 20.00, w soboty i niedziele od 15.00 do 20.00.

Na piątek Narodowy Funduszu Zdrowia zapowiada uruchomienie kolejnych dwóch punktów w Krakowie. Wymazy do testów na koronawirusa będą pobierane także przy ul. Kijowskiej 12 i ul. 29 listopada 178. Tym samym liczba miejsc, gdzie zbierany jest materiał do testów na koronawirusa, wzrośnie w Krakowie do 9.

Również w piątek zacznie pracę punkt w Skawinie przy ul. Władysława Sikorskiego 24. Do końca tygodnia uruchomiony zostanie drugi punkt pobrań w Nowym Sączu.

Obecnie w Małopolsce wymazy do testów na koronawirusa pobierane są w ponad 30 miejscach.

(GEG)

Najnowsze

Co w Krakowie