Nowe trasy Ryanaira. Gdzie zimą polecimy z Krakowa?

Ryanair straszy wyjściem z Polski i… ogłasza nowe trasy. Aż 25 nowych kierunków na sezon zimowy, w tym 8 z Krakowa. Z lotniska w Balicach polecimy do Agadiru, Ankony, Budapesztu, Lille, Newcastle, Rygi, Sztokholmu i Turynu. Nowe trasy mają przynieść także nowe miejsca pracy.

Fot. Ryanair

Choć jeszcze kilka dni temu Michael O’Leary, szef Ryanaira groził wyjściem z Polski z powodu drastycznej podwyżki opłat pobieranych przez Państwową Agencję Żeglugi Powietrznej, dziś (21 września 2021 roku) ogłosił 25 nowych tras z polskich portów lotniczych. Do przyznał, że irlandzkie linie przygotowują się do „rekordowego wzrostu po pandemii Covid latem 2022 roku”. Po uruchomieniu 25 nowych kierunków, z Polski będzie można polecieć z Ryanairem aż do 220 miejsc.

Ryanair zainwestuje w tym roku dodatkowe 800 milionów dolarów w polski przemysł lotniczy i turystyczny. Podróże lotnicze wracają do poziomu sprzed pandemii, a my wzmocnimy siatkę połączeń pomiędzy Polską a innymi krajami. Ryanair odbierze 55 nowych samolotów Boeing 737-8200 „Gamechanger”, w tym 8 trafi do floty Buzz w Polsce. Nasza inwestycja pozwoli na utworzenie ponad 250 nowych miejsc pracy dla pilotów i personelu pokładowego na lotniskach Warszawa Modlin, Kraków i Wrocław jeszcze w tym roku. – powiedział Michael O’Leary.

Z okazji ogłoszenia 25 nowych tras, Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety na podróż do listopada br. w cenie od 89 zł. Rezerwacji lotów w promocyjnych cenach można dokonać jedynie na http://www.Ryanair.com do czwartku (23 września) do północy.

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie