Nowi dyrektorzy dwóch krakowskich szpitali

Trwają właśnie konkursy na stanowiska dyrektorów dwóch krakowskich szpitali – Dietla i Babińskiego. W pierwszym startują trzy osoby, w drugim – termin składania ofert dopiero mija. To jedne z ostatnich instytucji samorządu województwa małopolskiego, w których PiS dokonuje zmiany po przejęciu władzy w naszym regonie pod koniec 2018 roku.

W przypadku konkursu na dyrektora Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego to już drugi konkurs. Do pierwszego nikt się nie zgłosił, choć według spekulacji dyrektorem miał zostać były wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec. Kiedy Zarząd Województwa odwoływał dotychczasowego dyrektora Stanisława Kracika, Zbigniew Starzec został wicedyrektorem ds. współpracy i infrastruktury.

Nowego dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie władze województwa chciały powołać już dawno. Ale uzgodniły z dotychczasowym dyrektorem Andrzejem Kosiniakiem-Kamyszem, że pozwolą mu kierować placówką do obchodów 40-lecia jego pracy w tej placówce. Miesiąc temu sejmiku powołał komisję konkursową i wyłanianie nowego dyrektora nabrało tempa. Termin zgłaszania minął i oferty złożyły 3 osoby. Ich nazwiska objęte są tajemnicą ze względu na ochronę danych osobowych – znany będzie tylko zwycięzca konkursu. – Posiedzenie komisji zaplanowano na 22 września. Od wyników prac komisji zależy, kiedy pracę rozpocznie nowy dyrektor – poinformował nas Dawid Gleń, kierownik Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego.

W przypadku obu szpitali ich dyrektorem może zostać osoba, która ma wykształcenie wyższe, posiada wiedzę i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków kierownika, przez co najmniej pięć lat pracowała na stanowisku kierowniczym (albo ma ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletni staż pracy) oraz nie została prawomocnie skazania za przestępstwo popełnione umyślnie. Kandydaci mają też przedstawić koncepcję zarządzania szpitalem pod swoim kierownictwem.

(GEG)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie