Aktualności Polityka

Nowoczesna poprze Majchrowskiego? “Jest ryzyko przegranej”

– Kandydat na prezydenta Krakowa musi być mocnym kontrkandydatem wobec osoby, którą zaproponuje Prawo i Sprawiedliwość – mówił na antenie Radia Kraków Marek Sowa, poseł Nowoczesnej. Jak podkreślił, w Krakowie trzeba brać jednak pod uwagę prezydenta Jacka Majchrowskiego, który ma spore poparcie wśród wyborców, a wciąż nie zadeklarował czy wystartuje w przyszłorocznych wyborach samorządowych.

Czy Nowoczesna może go poprzeć? Marek Sowa nie chciał odpowiedzieć na to pytanie, bo jak zaznaczał, decyzja obecnego prezydenta będzie determinować dalsze decyzje – także jego partii.

– W Krakowie nie można pomijać środowiska prezydenta Majchrowskiego. On cieszy się największym poparciem społecznym. Wielu z nas tę osobę pozytywnie ocenia – mówił Sowa.

– Jeśli się okaże, że jego aspiracje są takie, żeby powalczyć o piątą kadencję to trzeba to brać pod uwagę. Nie oznacza to, że nie będzie innych kandydatów, ale będzie to ważny sygnał. Pan nie wyciągnie ode mnie kto to mógłby być. Przy tej decyzji prezydent weźmie pod uwagę wiele elementów. Czy on chce walczyć? Jest ryzyko przegranej. On ma taką karierę zawodową i polityczną, że chciałby zejść ze sceny niepokonany. To też kwestia kontrpropozycji, kto mógłby być osobą, która by się mogła ubiegać o zaufanie mieszkańców Krakowa. My możemy zaprezentować osoby, które by pogodziły wszystkie środowiska – dodał na antenie Radia Kraków poseł Nowoczesniej.

Cała rozmowa tutaj.

źródło: Radio Kraków

fot. Nowoczesna / materiały prasowe