Nowoczesne Impulsy rozpoczęły kursowanie do Miechowa

To było nie lada wydarzenie dla Miechowa. W sobotę mieszkańcy mogli z bliska przyjrzeć się pociągowi Impuls, który od 10 grudnia będzie kursować na trasie Kraków – Miechów – Sędziszów. Dzieci zostały zaproszone nawet do zwiedzania kabiny maszynistów.

Nowoczesne pociągi są wyposażone w klimatyzację, siec wi-fi, gniazdka elektryczne, udogodnienia dla niepełnosprawnych i szereg innych udogodnień. W trakcie prezentacji pociągu Koleje Małopolskie zaprosiły uczestników na krótką przejażdżkę. W prezentacji wzięło udział około 600 osób.

Przy okazji rozstrzygnięto konkurs na pracę na temat pociągów. – Łącznie zgłoszono prawie 300 prac. Spośród których wybrano 10 najlepszych. Wszyscy uczestnicy, którzy przyszli w sobotę na prezentację taboru typu Impuls dostali pamiątkowe gadżety. A zwycięzcy dodatkowe upominki – mówi prezes Kolei Małopolskich, Grzegorz Stawowy.

Stoły z pracami konkursowymi

Dziesięć zwycięskich prac zostanie zeskanowanych i będą wyświetlane na pokładach pociągów KMŁ. Będzie to dodatkową nagrodą dla uczestników.

Najważniejsze jest jednak nowe połączenie. Koleje Małopolskie wracają na trasę do Miechowa po rocznej przerwie. Pociąg będzie kursować na trasie Sędziszów – Skawina.

(wm)

Najnowsze

Co w Krakowie