Nowoczesny biurowiec prawie gotowy

Postępują prace przy budowie ASTRIS – nowoczesnego i proekologicznego biurowca  klasy A powstającego w biznesowym centrum Krakowa przy rondzie Polsad.  Budynek,  którego inwestorem jest Spółka Astris, dostarczy blisko 13 tys. mkw. nowej powierzchni biurowej. Oddanie inwestycji planowane jest w drugim kwartale tego roku. Komercjalizacją obiektu zajmuje się międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Od blisko 14 miesięcy trwa budowa biurowca ASTRIS, który będzie składał się z dziewięciu kondygnacji naziemnych i dwóch podziemnych; w budynku powstanie też parking dla ok. 160 samochodów i ponad 70 miejsc rowerowych.

– Prace budowlane postępują zgodnie z harmonogramem i zmierzają do ukończenia w zakładanym terminie – informuje Adam Kamiński  Kierownik Działu Zarządzania Projektami i Budowami, Tebodin Poland Sp. z o.o. – Obecnie prowadzone są roboty wykończeniowe wewnątrz budynku takie jak tynki, wylewki, posadzki sufity oraz prace instalacyjne. Na ukończeniu są już okładziny elewacyjne, rusztowanie jest demontowane i budynek już zaczyna funkcjonować w przestrzeni publicznej w docelowym kształcie  –  mówi Adam Kamiński.  

Astris

ASTRIS powstaje w doskonale skomunikowanej części Krakowa, tuż przy głównej arterii komunikacyjnej, ul. Lublańskiej, będącej elementem drogi wylotowej z miasta. – Rozpoczęto prace związane z realizacją układu drogowego mającego poprawić stan istniejących dróg w sąsiedztwie budynku. Z realizacją tych prac są związane chwilowe niedogodności dla kierowców spowodowane  tymczasowym zamknięciem ulicy Promienistych. Po wybudowaniu nowej drogi łączącej ulice Promienistych z ulicą Lublańską te niedogodności zostaną zrekompensowane z nawiązka – zapewnia Adam Kamiński, Tebodin.

Biurowiec już na etapie projektu został zaplanowany jako obiekt nowoczesny i proekologiczny –  jako miejsce dobrze urządzonej przestrzeni biurowej, która wspomaga produktywność i komfort pracy. Ciekawym rozwiązaniem sprzyjającym tej idei będą zlokalizowane na ostatnim piętrze i na dachu  budynku zielone tarasy – miejsce relaksu dla przyszłych pracowników – Na wiosnę planujemy rozpocząć prace związane z zagospodarowaniem terenu oraz uporządkowaniem obszarów zielonych wokół biurowca. Wtedy także  zostaną wykonane zielone tarasy na 8 piętrze oraz na dachu budynku, które zapewnią przyszłym użytkownikom ASTRIS  wspaniałe miejsce relaksu oraz idealne miejsce do podziwiania panoramy Krakowa – dodaje Adam Kamiński,  Tebodin.

Wszystkie aspekty komercyjne i budowlane projektu Astris są koordynowane w imieniu inwestora przez Jarosława Betkę, który wykorzystuje swoje 20-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte podczas pracy nad podobnymi projektami biurowymi w wiodących firmach deweloperskich.

ASTRIS W LICZBACH:

Astris

Całkowita powierzchnia biurowa: 12 739 mkw. GLA

Całkowita powierzchnia handlowa/usługowa: 198 mkw.

Całkowita powierzchnia magazynowa: 63 mkw.

Wysokość budynku: 33 m

Kondygnacje naziemne: 9

Kondygnacje podziemne: 2

Windy: 5 szybkobieżnych wind z systemem DSC

Miejsca parkingowe: 169

Miejsca dla rowerów w parkingu podziemnym: 80

(ip)

fot. materiały prasowe

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie