Nowohucianie chcą wspólnie urządzić urodziny Nowej Huty [zdjęcia]

Wkrótce Nowa Huta będzie obchodzić swoje 70-te urodziny. Z tej okazji we wrześniu Miejskie Centrum Dialogu wraz z Ośrodkiem Kultury im. C. K. Norwida organizuje debaty dla mieszkańców. Każdy nowohucianin może podzielić się swoim pomysłem jaki prezent sprawić Nowej Hucie. Wszystkie idee są zbierane w niezwykłej szafie.

Na konsultacje społeczne „Wspólnie urządzimy urodziny Nowej Huty” może przyjść każdy mieszkaniec. Mile widziani są także mieszkańcy sąsiednich dzielnic: Czyżyn, Bieńczyc oraz Mistrzejowic. Dyskusja odbywa się w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida. Przez dwie godziny mieszkańcy wymieniają się pomysłami. Dyskusje prowadzi znany kabareciarz Adam Grzanka, który jest bardzo zaangażowany w problemy mieszkańców i Nowej Huty. Na końcu spotkania każdy może wejść do niezwykłej szafy, w której może nagrać swoje życzenia dla Nowej Huty oraz swoje pomysły.

Jaki prezent mogą przygotować mieszkańcy dla Nowej Huty? Na sobotnim spotkaniu nowohucianie stwierdzili, że chcieliby rewitalizacji Placu Centralnego, w tym wszystkich zabytkowych kamienic. Mieszkańcy pragną odnowienia Kopca Wandy, a także stworzenia bezpiecznych alejek prowadzących w jego okolice. Padły pomysły stworzenia lodowiska, ogólnokształcącej szkoły baletowej oraz szkoły kaskaderskiej.

Jedną z bolączek nowohucian jest zły wizerunek ich dzielnicy. Wiele osób wciąż uważa Nową Hutę za miejsce nieprzyjazne i bardzo niebezpieczne, ale również bardzo odległe od miasta. Mieszkańcy dzielnicy pragną to zmienić. Chcieliby, by stworzono kampanię wizerunkową, która poprawiłaby opinię o Nowej Hucie i rozprawiła się z przykrymi stereotypami.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek 13 września od godz. 17.00 do 19.00. Później debata odbędzie się we wtorek 18 września od godz. 17.00 do 19.00.

Just.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie