Nowy basen na mapie Krakowa już otwarty

Krakowianie mogą już korzystać z zupełnie nowego basenu, który został otwarty w Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 1 na os. Handlowym 4. Basen będzie na co dzień służył zarówno uczniom zespołu szkół oraz innych szkół i przedszkoli, jak i mieszkańcom Krakowa. Ciekawostką jest, że to pierwszy tego typu obiekt o ruchomym dnie.

Basen sportowy jest wyposażony w sześciotorową nieckę o wymiarach 25×16 metrów. Głębokość basenu wynosi od 110 do 180 cm. Dzięki zastosowaniu ruchomego dna, które pomaga w regulacji głębokości pływalni, będą mogli korzystać z niej także najmłodsi. Dodatkowo basen posiada specjalną windę, która ułatwia dostęp dla osób niepełnosprawnych.

Oprócz sześciotorowego basenu sportowego, do dyspozycji krakowian jest również sauna fińska, jacuzzi oraz pomieszczenie do rehabilitacji i fizjoterapii. – Jest to kolejna inwestycja wspierająca aktywność fizyczną mieszkańców oraz infrastrukturę sportową miasta – mówiła podczas otwarcia basenu wiceprezydent ds. Edukacji i Sportu, Katarzyna Król.

Budowa basenu, który powstał jako rekompensata za realizację Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów, pochłonęła ponad 12 mln złotych, z czego blisko 3 mln złotych, to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

(pt)

Najnowsze

Co w Krakowie