Nowy basen w Krakowie otwarty pół roku przed terminem

Pół roku wcześniej, niż pierwotnie zakładano udało się otworzyć nową, krytą pływalnię przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 158 przy ul. Strąkowej 3a.

Basen na Dębnikach to kolejna już – po oddanej do użytku pływalni przy ul. Kurczaba – inwestycja sportowa, których jak zapowiada miasto będzie więcej. Powstaną one m.in. na os. Na Kozłówce i przy ul. Eisenberga na terenach tzw. basenów Polfy.

Nowy basen posłuży – w wakacje i nie tylko – uczniom szkoły, ale i pozostałym mieszkańcom dzielnicy.

– Dla wszystkich, którzy nie wyjadą na cały okres wakacji, miasto organizuje program „Lato w mieście”. To program, który zapewnia znakomitą zabawę i spędzenie czasu na sportowo. Jednym z elementów tego programu jest oddawany dzisiaj basen w tej szkole. Ma ona znakomitą infrastrukturę sportową, posiada boiska, orlika oraz korty tenisowe, a nowo powstały basen spełnia wszystkie najważniejsze wymogi stawiane tego typu obiektom – powiedział podczas otwarcia prezydent Jacek Majchrowski.

Do dyspozycji pływaków pozostanie sześć torów o długości 25 metrów. Połowa z nich wyposażona jest w ruchome dno, dzięki czemu naukę pływania będą mogli podjąć nawet przedszkolaki. Basen został także wyposażony w urządzenia ułatwiające korzystanie z pływalni przez osoby z niepełnosprawnościami.

Na parterze budynku pływalni znajdują się m.in. hala basenu, główny hol wejściowy wraz ze strefą wejścia, blok szatniowo-sanitarny, pomieszczenia ratowników i obsługi, kawiarnia oraz sklepik. W piwnicy budynku zlokalizowano pomieszczania z urządzeniami technicznymi, na piętrze natomiast – wentylatornię i kotłownię gazową. Pływalnia dysponuje również grotą solną i jacuzzi.

Inwestycja realizowana była pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, zaś koszty jej budowy i wyposażenia wyniosły niemal 16,5 mln. zł.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie