Nowy basen w szkole przy ul. Kijowskiej otwarty (zdjęcia)

Nowczesna pływalnia w Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Kijowskiej w Krakowie już jest otwarta. Inwestycja została zrealizowana przez Gminę Miejską Kraków pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa do spraw Edukacji, Sportu i Turystyki Anna Korfel-Jasińska oraz Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal podczas wizyty gospodarskiej przekazali do użytkowania Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 krytą pływalnię przy al. Kijowskiej 8.

Budynek pływalni stanowi rozbudowę istniejącego wcześniej budynku szkoły od strony południowej. Pływalnia została jednak tak zaprojektowana, by mogła także funkcjonować jako niezależne centrum spa i fitnessu. Inwestycja objęła również budowę przewiązki do szkoły.

Hala basenu sportowego wyposażona jest w sześciotorową nieckę 25×16 m o głębokości 3 m z unoszonym dnem na szerokości 3 torów. Halę basenową dopełnia kilkuosobowe jacuzzi.

To kolejny basen zrealizowany przez Gminę Miejską Kraków pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Kolejny lecz nie ostatni – w trakcie budowy są bowiem obiekty przy ul. Eisenberga oraz na os. 2 Pułku Lotniczego.

Nowy basen przy ul. Kijowskiej

Nowy basen przy ul. Kijowskiej
Obraz 2 z 23

Fot. Michał Sobolewski/ZIS

Zobacz także