Nowy biskup z Krakowa. Święcenia przyjmie w Trzebini, potem pojedzie do Argentyny

We wtorek, 29 września w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini odbędą się świecenia biskupie księdza Karola Kulczyckiego. Salwatorianin ze zgromadzenia na Zakrzówku w Krakowie został powołany przez papieża Franciszka na urząd ordynariusza Diecezji Port Pirie w Australii.

Uroczysta Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 11.00. Poprzedzi ją specjalnie przygotowany koncert dziękczynny, który rozpocznie się o godz. 10.20. Relację z koncertu i święceń biskupich będzie można oglądać na żywo Telewizji Trwam.

Ksiądz Karol Kulczycki od 2 lat mieszka w zgromadzeniu salwatorianów na Zakrzówku w Krakowie. W latach 1997–2018 posługiwał w Regionie Australijskim Polskiej Prowincji Salwatorianów. I właśnie w Australii obejmie swoją diecezję.

Nowy polski biskup urodził się w 1966 roku w Górze. Kształcił się w Lesznie i Głogowie. W 1987 wstąpił do zakonu salwatorianów w Bagnie. 28 maja 1994 w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej w Trzebini został wyświęcony na prezbitera przez kardynała Franciszka Macharskiego.

(GEG)

Najnowsze

Co w Krakowie