Nowy budynek i ogrzewanie na Rybnej

Zmodernizowana kotłownia, a także nowy budynek do rekonwalescencji chorych zwierząt. To nowe inwestycje zrealizowane, aby zwiększyć komfort zwierzaków przebywających w schronisku.

– Jestem dumny widząc zmieniające się schronisko – powiedział prezydent Jacek Majchrowski, który odwiedził schronisko na ulicy Rybnej.
– Dbanie o chore i porzucone zwierzęta jest naszym obowiązkiem. Cieszę się, że możemy to robić w coraz lepszych warunkach, mają do dyspozycji profesjonalnie wyposażone pomieszczenia – dodał prezydent.

Do tej pory schronisko było ogrzewane awaryjnymi piecami olejowymi, dzięki modernizacji kotłowni, nie będzie już problemu z utrzymaniem temperatury w zimie.
Najważniejszą jednak rzeczą w schronisku jest całkowicie nowy budynek „szpitala” dla zwierząt z 20 boksami, w których psy i koty będą dochodzić do zdrowia. Realizacja obu inwestycji kosztowała 1 078 897,58 zł.

W najbliższym czasie zostanie jeszcze wyremontowany dach starego budynku, wybiegi dla zwierząt, wymienione drzwi, a pomieszczenia odgrzybione i odmalowane. Zakończenie prac jest planowane na połowę grudnia tego roku.

(bg)

fot. schronisko.krakow.pl

Najnowsze

Co w Krakowie