Nowy parking P+R w Krakowie. Dziś został otwarty

Został zlokalizowany wewnątrz pętli tramwajowej, a wszystko po to, by kierowca był jak najbliżej pojazdu komunikacji miejskiej. Właśnie dziś został otwarty Parking P+R Bieżanów.

Urzędnicy zapewniają, że bliżej drzwi tramwajowych zaparkować samochodu się już nie da.

„Obiekt w Bieżanowie pomieści 110 samochodów. Standardowo umieszczono też przy parkingu zadaszone wiaty rowerowe, gdzie można pozostawić swoje dwa kółka i przypiąć je do stojaka za pomocą urządzenia współpracującego np. z biletem okresowym komunikacji miejskiej. Przewidziano również punkty ładowania samochodów elektrycznych” – informuje magistrat.

Kierowcy z biletem okresowym na krakowską komunikację miejską mogą zatrzymać się bez opłat. Osoby bez biletu za postój płacą 10 zł, ale dzięki temu przez cały dzień mogą poruszać się po Krakowie bez wykupywania dodatkowego biletu. Wjazd na parking możliwy jest od ul. Barbary.

Z pętli odjeżdżają tramwaje linii 3, 9 i 13, które mają na wyświetlaczach nową nazwę przystanku końcowego „Nowy Bieżanów P+R”.

Koszty inwestycji wyniosły 4,2 mln zł, z czego większość stanowiła dotacja unijna. Po oddaniu kierowcom parkingu w Nowym Bieżanowie nastąpi przerwa i minie kilka miesięcy nim uruchomiony zostanie następny parking, tym razem w Małym Płaszowie.

dn, krakow.pl

zdjęcie tytułowe / fot. Bogusław Świerzowski, krakow.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie