Nowy Plac Nowy – poznamy kilka koncepcji

Musisz przeczytać

W poniedziałek, 10 maja zostaną zaprezentowane koncepcje zagospodarowania Placu Nowego. W kolejnych dniach będzie można wyrazić swoją opinię na temat tego, jak ma wyglądać to ważne miejsce w Krakowie i pytać o szczegóły planów dotyczących Placu Nowego.

Najbliższe dni przyniosą ważne wydarzenia związane z przebudową Placu Nowego. To dalszy ciąg trwających już od dłuższego czasu konsultacji społecznych dotyczących zagospodarowania tego miejsca. Co nas czeka w nadchodzącym tygodniu?

Prezentacja koncepcji i dyskusja

10 i 11 maja o godz. 17.30 odbędą się spotkania online z mieszkańcami. Transmisję z obu spotkań będzie można oglądać na profilu Razem w ruchu na Facebooku.

W pierwszym dniu zaprezentowane zostaną warianty zagospodarowania placu Nowego. W drugim dniu planowana jest dyskusja uszczegóławiająca warianty – projektant będzie odpowiadał na pytania dotyczące zaprezentowanych rozwiązań. W obu spotkaniach udział wezmą przedstawiciele Zarządu Dróg Miasta Krakowa, Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie, Rady Dzielnicy I i firmy architektonicznej Dakuzo – wykonawcy koncepcji. Podczas drugiego spotkania mieszkańcy będą mogli zadawać pytania w komentarzach.

Punkt mobilny

11, 12 i 13 maja na placu Nowym pojawi się mobilny punkt informacyjny. Będzie można w nim zapoznać się z koncepcją zagospodarowania placu Nowego oraz zadać pytania z nią związane.

Punkt będzie czynny w godzinach: we wtorek – od 13 do 17; a w środę i czwartek – od 10 do 14.

Można pytać

W dniach od 11 do 14 maja na stronie internetowej razemwdialogu.pl udostępniony zostanie formularz, za którego pośrednictwem będzie można zadać pytania do zaprezentowanej koncepcji.

12 i 13 maja odbędą się telefoniczne dyżury eksperckie. Pod numerem telefonu 12 616 72 55 będzie można uzyskać informacje lub zadać pytania dotyczące propozycji wariantów zagospodarowania placu Nowego. W środę dyżur będzie trwał w godz. od 10 do 12, a w czwartek w godz. od 15 do 17.

Dodatkowe informacje na stronach internetowych: obywatelski.krakow.pl oraz razemwdialogu.pl.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca