Nowy rok szkolny pełen atrakcji

Musisz przeczytać

Od 5 września ruszą zapisy na kolejna edycję zajęć edukacyjnych, prowadzonych przez Wodociągi Krakowskie, które co roku cieszą się ogromną popularnością. W ubiegłym roku szkolnym 2015/2016 zajęcia ukończyła rekordowa liczba 2200 dzieciaków! Niestandardowe lekcje odbywają się w Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakładzie Uzdatniania Wody Bielany. Warsztaty i interaktywne przedstawienie to szansa na kolejne uśmiechnięte dziecięce buzie i głowy pełne wiedzy dotyczące: poszanowania przyrody, przebiegu procesów uzdatniania wody, i oczyszczania ścieków, jak również wielu innych zawiłych tematów związanych z wodą.

Akademia Kropelki

Wodociągi Krakowskie zapraszają na zajęcia
Wodociągi Krakowskie zapraszają na zajęcia

Na zajęciach „Akademia Kropelki” przywita dzieciaki, niezłomna Pani Monika, która objaśni: obieg wody w przyrodzie, opowie o głównych zanieczyszczeniach i zagrożeniach dla źródeł wody oraz o tym, jak należy im zapobiegać. Dzieciaki zagrają w grę, rozwiążą zadania i  na własne oczy zobaczą na specjalnie stworzonym modelu jak uzdatniana jest woda . Program ma dziś już 7500  zadowolonych absolwentów, uczniów pierwszych trzech klas szkół podstawowych. Zajęcia są bezpłatne i odbywają się raz w tygodniu w piątki. Zapisy na zajęcia powadzone  będą od 5 września przez stronę internetową: www.akademiakropelki.krakow.pl.

Wędrówki Kropelki

Dziadek Tadek i zwariowany wnuczek Olek to bohaterowie drugiego projektu edukacyjnego Wodociągów Krakowskich -„Wędrówek Kropelki”. Te dwie postacie, od pierwszej chwili, zdobędą niewątpliwie sympatię przedszkolaków. Pod ich przewodnictwem dzieciaki poznają złożony wodociągowy świat. Przy dźwiękach muzyki i słowach piosenek, przedszkolaki przebrane za kropelki wody, jako rwąca rzeczka „płyną” przez imitację plątaniny rur. Forma zabawy, wierszyki i piosenki, specjalnie zaprojektowana scenografia, pozwalają maluchom przyswoić ważne informacje z zakresu ochrony środowiska oraz tego jak racjonalne korzystać z wody, i dbać o jej naturalne zasoby. Zajęcia są bezpłatne i odbywają się w trzy poniedziałki w miesiącu,  w dwóch grupach: godzina 9:00 i 10:30. Zapisy na zajęcia powadzone  będą od 5 września przez stronę internetową: www.wedrowkikropelki.pl.

(wk)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca