Nowy rozkład jazdy pociągów. Ważne zmiany dla podróżujących z Krakowa

W niedzielę, 13 grudnia wchodzi w życie nowych rozkład jazdy pociągów. Dla Małopolan najważniejsza zmiana to skrócenie podróży koleją z Krakowa do Katowic do 57 minut. A od 19 grudnia pociągi wrócą na kolejową „zakopiankę” – na razie na czas zimowych przejazdów.

W niedzielę, 13 grudnia wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy pociągów. Są w nim zmiany ważne także dla Małopolan.

Mieszkańcy Małopolski i Śląska oraz podróżujący między stolicami województw skorzystają z efektów modernizacji trasy Kraków – Katowice. Najszybszy pociąg pojedzie między stolicami w czasie poniżej godziny (57 min) – to o ok. 30 min krócej niż obecnie. Dzięki temu skróci się także czas przejazdu w innych relacjach dalekobieżnych m.in. z Krakowa do Wrocławia o ok. 40 min (z obecnie 3h 27 min do 2h 51 min), a także z Katowic do Rzeszowa do 2 h 47 min (z obecnie 3 h 36 min).

Od 19 grudnia wrócą pociągi na kolejową „zakopiankę” – na czas zimowych przejazdów. Bezpośrednim pociągiem dojedziemy do Zakopanego z Krakowa oraz m.in. z Gdyni, Warszawy. Na odcinku Chabówka – Zakopane podróżni będą mogli wygodniej skorzystać z przebudowanej stacji Sieniawa i zmodernizowanych peronów na przystankach.

W całym kraju będzie kilkadziesiąt zmodernizowanych przystanków kolejowych. W Małopolsce z nowych peronów wsiądziemy do pociągów na modernizowanych liniach Kraków – Katowice, Trzebinia – Oświęcim, Chabówka – Zakopane, Żywiec – Sucha Beskidzka.

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie