Autobus jadący do Krakowa potrącił pieszą. Śmiertelnie

Była siódma rano. Autobus relacji Nowy Sącz – Kraków dopiero wyruszał w trasę. W rejonie skrzyżowania ul. Tarnowskiej z ul. Dojazdową w Nowym Sączu potrącił 63-letnią kobietę. Poszkodowana została przewieziona do szpitala. Niestety nie udało się uratować jej życia.

„Dzisiaj (5 stycznia 2022) około godz. 7, w Nowym Sączu w rejonie skrzyżowania ul. Tarnowskiej z ul. Dojazdową doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący autobusem kursowym relacji Nowy Sącz – Kraków potrącił pieszą, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych” – relacjonuje policja

63-letnia mieszkanka gminy Nawojowa z ciężkimi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala w Nowym Sączu. Niestety nie udało się uratować jej życia. Kobieta zmarła w szpitalu.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego. Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego śledztwa.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych. – Złe warunki atmosferyczne powodują, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierowców. Zima wymaga szczególnej uwagi na drodze, zarówno od pieszych, jak i od kierowców – przypominają policjanci. Podkreślają, że kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować się do obowiązujących przepisów, a dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa nosić elementy odblaskowe nawet w terenie zabudowanym. – Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania zasady ograniczonego zaufania – proszą przedstawiciele policyjnej drogówki.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie