Nowy sezon 2019/2020 w Nowohuckim Centrum Kultury [zdjęcia]

Na nowy sezon 2019/2020 Nowohuckie Centrum Kultury przygotowało wiele atrakcyjnych propozycji dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Są wśród nich znane i lubiane zajęcia z lat poprzednich oraz kilkanaście nowości

W tym roku sezon rozpocznie się 21 września koncertem Katarzyny Groniec. Dzień później dla najmłodszych wystąpi „Świnka Peppa”. Do końca tego roku kalendarzowego zobaczymy również „Szewczyka Dratewkę, „Dzieci z Bullerbyn”, „Zorro” i imprezy mikołajowe.

Dorosłych widzów NCK zaprasza na spektakl muzyczny „Qube” i komedię „Czy ty to ty?”. Z koncertami wystąpią: Chłopcy z Placu Broni, Basia Stępniak-Wilk, Michał Bajor, Robert Kasprzycki i Aga Zaryan.

W repertuarze nie zabrakło miejsca dla kabaretów, obejrzymy m.in. kabarety Ani Mru Mru, Hrabi, Nowaki, Kabaret Młodych Panów, a także Waldemara Malickiego, Krzysztofa Daukszewicza i Andrzeja Poniedzielskiego. W grudniu na scenie zobaczymy dwa spektakle baletowe – „Śpiącą królewnę” i „Jezioro łabędzie” w wykonaniu Royal Lviv Ballet.

W ramach czwartej już edycji Open Eyes Festival, czyli pakietu wydarzeń kulturalnych, towarzyszących międzynarodowemu kongresowi Open Eyes Economy Summit, NCK zaproponuje spotkanie z twórczością wszechstronnego krakowskiego artysty – Wiesława Dymnego. Będzie to możliwe za sprawą spektaklu „Dymny – pejzaż horyzontalny” w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego w Szczecinie, reżyserowanego przez Krzysztofa Maternę.

Nowy sezon zaczyna również Kombinat Kultury. W sobotę, 21 września, każdy – bez względu na wiek –będzie mógł spróbować własnych sił w zajęciach tanecznych, warsztatach teatralnych, plastycznych, fotograficznych, językowych, ceramicznych, muzycznych i rekreacyjnych. Tego dnia, w godz. 11.00-19.00, NCK otworzy szeroko swoje drzwi dla wszystkich tych, którzy pragną twórczo i aktywnie spędzać wolny czas, rozwijać swoje talenty lub zdobywać nową wiedzę. Udział we wszystkich zajęciach Kombinatu Kultury jest bezpłatny.

W nowym sezonie, tak jak każdego roku, oprócz znanych z poprzednich sezonów zajęć, w programie znalazły się nowości. Nowohucki Uniwersytet Dzieci otwiera Wydział Detektywistyczny, zajęcia taneczne uzupełniamy o „Baletowe ABC”, a Maurycy Poleski zaprasza na trening poprawnej polszczyzny – „Giętkie języki i słowne pułapki”.

Nie zapomniano również o młodzieży, specjalnie dla nich w programie znalazły się warsztaty dziennikarskie, warsztaty historyczne „Niezwykli ludzie – szlachetne czyny” oraz „Latino solo” – mieszankę gorących rytmów latynoamerykańskich. Dorośli NCK zaprasza na zajęcia ruchowe „Macho fitness”, a seniorów na taneczno-muzyczną wędrówkę przez świat, czyli „Tańce w kręgu”.

Z okazji 70-lecia Nowej Huty NCK przygotowało bardzo bogaty i różnorodny program. Przed nami wyjątkowe koncerty Chłopców z Placu Broni z udziałem chóru Gods Property oraz kwartetu Altra Volta. Do końca tego roku planowane jest także wydanie dwóch kolejnych tomów „Czasu zatrzymanego” – albumów fotograficznych autorstwa Adama Gryczyńskiego, ilustrujących historię Nowej Huty.

Dla wszystkich tych, którzy kochają Nową Hutę, znają historię tej wyjątkowej dzielnicy Krakowa i śledzą aktualne wydarzenia, NCK przygotował ciekawą propozycję – wielki test wiedzy o Nowej Hucie. Test – towarzyszący dniu otwartemu NCK – odbędzie się 21 września o godz. 11.00 i zawierać będzie 60 pytań dotyczących historii, współczesności, architektury, sportu i kultury.

zdjęcia Tomasz Cichocki , materiały prasowe NCK oraz Urzędu Miasta Krakowa 

Najnowsze

Co w Krakowie