Nowy szef krakowskiego lotniska

Kraków Airport ma nowego szefa. Po kwietniowej rezygnacji ze stanowiska Jany Pamuły, rada nadzorcza spółki wybrała jego następcę. Konkurs wygrał dotychczasowy p.o. prezesa – Radosław Włoszek

Włoszek pełnił obowiązki prezesa portu lotniczego od czasu rezygnacji Pamuły (więcej tutaj). Od marca tego roku był też członkiem zarządu spółki (więcej tutaj).

Radosław Włoszek / fot. Kraków Airport
Radosław Włoszek / fot. Kraków Airport

Przeciwnicy objęcia stanowiska przez Włoszka podnosili zarzut o jego braku doświadczenia. Twierdzili też, że nie będzie on w stanie sprostać wielkiemu logistycznemu wyzwaniu, jakim były Światowe Dni Młodzieży. W trakcie ŚDM okazało się jednak, że port nie tylko funkcjonował prawidłowo, ale też zyskał uznanie rzesz pasażerów z całego świata, którzy przybyli do Krakowa. Często ich pierwszym doświadczeniem z naszego miasta była sprawa organizacja na lotnisku. Kraków Airport obsłużył w tym czasie dodatkowo 40 tysięcy pasażerów i 208 operacji lotniczych.

Włoszek, jako p.o. prezesa, dokończył też drugi etap modernizacji terminala lotniska. Od czerwca linie Iberia Express latają z Krakowa do Madrytu, a Aegean wrócił z połączeniami do Aten. Natomiast w listopadzie Easy Jet uruchomi loty do Genewy i Neapolu, zwiększy też częstotliwość lotów do Manchesteru oraz Wenecji.

Wydaje się więc, że pod nowymi rządami Kraków Airport już nie tylko ucieka lotnisku w Katowicach, a i zaczyna gonić największy port w Polsce, czyli warszawskie Lotnisko Chopina.

(rg)

fot. Kraków Airport

Czytaj także: Nie będę płakał po Pamule

Najnowsze

Co w Krakowie