Nowy taryfikator mandatów. Więcej patroli drogówki na krakowskich ulicach

Od soboty 17 września obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące punktów karnych, które mają zmotywować kierowców do bezpieczniejszej jazdy. Policjanci posługując się nowym taryfikatorem będą nakładać znacznie surowsze kary. Na krakowskie ulice „skierowana została optymalna ilość policjantów, którzy reagowali na wykroczenia i przestępstwa drogowe”

 – Wczoraj w ramach akcji ROADPOL SAFETY DAYSW  na drogi województwa małopolskiego skierowana została optymalna ilość policjantów, którzy reagowali na wykroczenia i przestępstwa drogowe – informuje małopolska policja. 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie szczególną uwaga zwracali na prędkość kierujących poruszających w okolicach przejść dla pieszych. Kierujący w ramach tzw. kaskadowego pomiaru prędkości na krótkim odcinku drogi parokrotnie byli poddawani kontroli prędkości.

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie  „do działań włączony był dron, przy pomocy którego ujawniano wykroczenia polegające na nieprawidłowym wyprzedzaniu w rejonach przejść dla pieszych.”

fot. małopolska policja

Wysokie kary finansowe za nieprzestrzeganie dozwolonej prędkości obowiązują od stycznia 2022 roku. Jako uzupełnienie, 17 września w życie wszedł nowy system naliczania punktów karnych. Za najpoważniejsze wykroczenia kierowcy mogą otrzymać maksymalnie jednorazowo nawet 15 punktów karnych, a to oznacza, że wystarczą tylko dwa wysoko punktowane przewinienia, aby pożegnać się z prawem jazdy.

Nowy taryfikator punktów karnych i mandatów już obowiązuje

(JS)

Najnowsze

Co w Krakowie