Nowy trener Wisły. Trzech kandydatów

Znamy najpoważniejszych kandydatów do objęcia stanowiska trenera Wisły Kraków. Na tę chwilę władze klubu biorą pod uwagę trzy nazwiska: Franciszka Smudę, Pawła Janasa i Dariusza Wdowczyka.

Największe szanse na powrót na ławkę trenerską ma Smuda. – Jeśli klub potrzebuje pomocy, to ja tej pomocy nigdy nie odmówię – powiedział były selekcjoner Biało-Czerwonych w rozmowie z Eurosport.Onet.pl. Smuda nie ma jednak najwyższych notowań u kibiców klubu, a to oni mają teraz zasadniczy wpływ na decyzje, jakie zapadają przy Reymonta. Jednak – jak mówi młodzież – z braku laku, dobry i kit, dlatego mieszkający w Krakowie trener, mógłby – chociaż na chwilę – poprowadzić zespół Białej Gwiazdy.

Drugim kandydatem do objęcia stanowiska jest Paweł Janas. Jak informuje Przegląd Sportowy, miałby objąć Wisłę dopiero po zakończeniu rozgrywek.

Z naszych informacji wynika natomiast, że Biała Gwiazda bierze pod uwagę także Dariusz Wdowczyka. Zamieszany w aferę korupcyjną szkoleniowiec ostatnio trenował Pogoń Szczecin. Został zwolniony za porozumieniem stron. Jego ogólny bilans w Pogoni to 19 zwycięstw, 22 remisy i 19 porażek.

Wisła szuka trenera od poniedziałku, gdy urlopowany został Tadeusz Pawłowski. W sobotę prowadzona przez jego drużyna przegrała pod Wawelem z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:2.

(lm)

 

Zobacz także