Nowy wiadukt kolejowy w Trzebini sprawił, że szybciej dotrzemy do Katowic

Skrócił się czas podróży pociągiem z Trzebini do Krakowa i z Krakowa do Katowicc, informuje PKP.

Nowy wiadukt drogowy w Trzebini zwiększył poziom bezpieczeństwa na torach i usprawnił ruch drogowy. To ostatni z 10 wiaduktów wybudowanych w ramach obecnej inwestycji na trasie z Katowic do Krakowa. Obiekt zastąpił przejazd kolejowo-drogowy na ul. Słowackiego.

Od 13 grudnia pasażerowie korzystają z krótszych przejazdów pomiędzy stolicami Śląska i Małopolski. Podróż pociągiem z prędkością do 120 km/h zabiera mniej niż 60 minut. Czas przejazdu z Trzebini do Krakowa to nawet poniżej 30 min. W 2021 roku, po zwiększeniu prędkość pociągów do 160 km/h, ten czas jeszcze się skróci.

W Trzebini zakończyła się inwestycja na dworcu kolejowym. Do dyspozycji pasażerów są dwa szersze i wyższe perony. Zamontowane zostały wiaty, ławki oraz oświetlenie. W planowaniu podróży pomaga nagłośnienie i tablice informacji pasażerskiej. Wykonawcy kończą instalację wind i budowę ostatniego, trzeciego peronu.

Modernizacja linii kolejowej z Małopolski na Śląsk współfinansowana jest ze środków unijnych, w ramach instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

(ko)

Najnowsze

Co w Krakowie