Nożownik, który zaatakował w krakowskim autobusie, został zatrzymany! „Próbował mylić tropy”

Fot. małopolska policja

Krakowscy policjanci na terenie Skawiny zatrzymali mężczyznę, który 18 grudnia wielokrotne ugodził nożem pasażera autobusu linii 112 w Krakowie.

Jak już informowaliśmy, do ataku nożownika doszło w autobusie MPK nr 112. 30-letni mężczyzna zaatakował nożem 27-latka. Wcześniej użył jeszcze gazu pieprzowego. Napastnik zadał kilkanaście ciosów nożem, głównie w ręce i nogi. I uciekł.

Kierowca autobusu poinformował o wszystkim dyżurnego MPK, a ten wezwał policję i pogotowie. Karetka odwiozła rannego pasażera do szpital. Dziś już wiadomo, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W przeddzień wigilii świąt Bożego Narodzenia policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca Krakowa. Sprawca zdawał sobie sprawę, że jest poszukiwany i ukrywał się. Był bardzo dobrze znany policji i wielokrotnie odbywał już karę pozbawienia wolności.

„Podejrzany mając nadzieję na uniknięcie odpowiedzialności karnej, zerwał kontakt z najbliższymi oraz próbował mylić tropy, między innymi poprzez zmienianie miejsc pobytu. Jednak 23 grudnia br., w godzinach wieczornych, kryminalni ustalili aktualne miejsce pobytu podejrzanego, (…), udali się do mieszkania, do jednego z bloków w Skawinie, gdzie zatrzymali mężczyznę. Mężczyzna podczas zatrzymania nie ukrywał zaskoczenia z powodu policyjnej wizyty” – czytamy w komunikancie komendy.

38-latkowi został przedstawiony zarzut usiłowania spowodowania u pokrzywdzonego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W oparciu o zebrany materiał dowodowy Prokuratura Rejonowa Kraków-Podgórze wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

25 grudnia sąd przychylił się do wniosku prokuratury i najbliższy czas podejrzany spędzi w areszcie. Za swoje brutalne zachowanie grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

(ko)

Zobacz także