Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
Kryminalne Polecane

Nożownik zaatakował w centrum Krakowa!

Mężczyzna groził nożem sprzedawcy pamiątek w centrum Krakowa. Chwilę po tym rzucił się na strażników miejskich. Został obezwładniony i zatrzymany.

Młody mężczyzna ukradł pamiątkę z jednego ze stoisk w Sukiennicach i zaczął uciekać. Sprzedawca ruszył za nim w pościg. Gdy obaj wybiegli na zewnątrz, goniący go wyrwał mu z rąk pamiątkę, a wtedy złodziej wyciągnął z kieszeni nóż. Na szczęście sprzedawcy udało się bezpiecznie wrócić do Sukiennic.

Strażnicy miejscy, mając rysopis bandyty, rozpoczęli jego poszukiwania. Po kilku minutach rozpoznali mężczyznę, który szedł ulicą Szewską. Gdy zobaczył zbliżających się funkcjonariuszy, wyciągnął nóż i ruszył w ich kierunku.

– Zaatakował strażniczkę. Ta nie straciła zimnej krwi, wytrąciła mu nóż z ręki i razem z kolegą z patrolu obezwładniła go. Bandyta został przewieziony radiowozem przed Sukiennice. Tam sprzedawca potwierdził, że to ten mężczyzna ukradł mu pamiątkę, a potem groził mu nożem – relacjonuje Marek Anioł, rzecznik prasowy straży miejskiej.

Sprawca został przekazany wezwanym na miejsce policjantom.

(ip)

fot. Pixabay