O tego tygodnia na linię nr 8 wyjedzie więcej dłuższych trawmajów

Musisz przeczytać

Na linii nr 8, łączącej Borek Fałęcki z Bronowicami Małymi, na stałe zaczęły się pojawiać dłuższe tramwaje. W tym tygodniu po raz pierwszy większość kursów będą obsługiwać wagony NGT8 (Lajkonik2)  o długości ok. 33 m, które zastępują wagony NGT6 o długości 26 m.

Wraz z dostawami kolejnych nowych Lajkoników II, wagony NGT6 na tej trasie będą systematycznie zastępowane dłuższymi tramwajami.Ta zmiana ma poprawić komfort podróży pasażerów na tej jednej z najpopularniejszych linii w Krakowie. Nowe, dłuższe tramwaje mogą przewieźć jednocześnie 238 pasażerów w tym 75 na miejscach siedzących.

Pierwsze zmiany w rozdziale taboru wprowadzono w środę, 12 kwietnia. Od tego dnia na linii nr 8 zaczęły kursować dwa tramwaje NGT8.

obecnie trwają dostawy nowych tramwajów Lajkonik II, których w sumie ma być 60. Dostawy powinny się zakończyć w połowie roku. Obecnie zostało dostarczonych już 18 tych  niskopodłogowych wagonów. Wśród nich 13 stacjonuje w zajezdni w Nowej Hucie, a 5 w zajezdni Podgórze – informuje MPK SA w Krakowie

Kolejny Lajkonik II dotarł do zajezdni w Nowej Hucie (galeria)

W nowych tramwajach jest więcej przestrzeni z niską podłogą, a także więcej miejsca dla osób poruszających się na wózkach. Tramwaje są wyposażone między innymi w klimatyzację, automat biletowy, system informacji pasażerskiej, kamery oraz porty USB do ładowania smartfonów. MPK otrzymało dofinasowanie ze środków unijnych do zakupionych 10 nowych tramwajów w wysokości 52,4 mln zł.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca