O tym co się w ścieku nie mieści!

Ręczniki papierowe, waciki, patyczki do uszu, tampony, podpaski, resztki jedzenia, niedopałki papierosów, olej – codziennie tysiące tych i innych rzeczy trafia do krakowskiej kanalizacji choć absolutnie nie powinno! Wodociągi Miasta Krakowa alarmują i proszą krakowian o rozwagę i dbałość o środowisko naturalne!

W 2017 roku Wodociągi Miasta Krakowa rozpoczęły program edukacji ekologicznej kierowany do młodzieży w wieku 12-16 lat „To się w ścieku nie mieści!”.  To warsztaty prowadzone  na terenie nowoczesnej, krakowskiej oczyszczalni ścieków Płaszów. Celem ścieżki edukacyjnej jest uświadomienie uczniom poprzez bezpośrednią obserwację, ciekawe doświadczenia i zadania, wpływu i znaczenia codziennych czynności na stan środowiska naturalnego.

Wyrzucanie do kanalizacji wszelkiego rodzaju odpadów i traktowanie urządzeń sanitarnych jak koszy na śmieci stanowi realne zagrożenie dla sprawnego działania sieci kanalizacyjnej, a w konsekwencji niekorzystnie wpływa na stan środowiska naturalnego. Dziś już 1100 uczniów wie dokładnie co się w ścieku nie mieści! Ten przekaz, ma jednak sięgnąć do szerszego grona odbiorców –  do wszystkich mieszkańców Krakowa.

Już w poniedziałek ulicami Krakowa będzie jeździł tramwaj kampanijny „To się w ścieku nie mieści!”. Warto zwrócić na niego uwagę. Alarmujące grafiki wskazują wyraźnie – co się w ścieku nie mieści.

 To wszystko i wiele innych rzeczy w ścieku się nie mieści!

  • gazety i kartki papieru
  • artykuły higieniczne (ręczniki papierowe, waciki, wata, nici dentystycznych,)
  • resztki jedzenia
  • lekarstwa
  • chusteczki nawilżające, tampony, podpaski, pieluszki jednorazowe
  • gruz, kamienie, piasek
  • farby, oleje, benzyna
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie