Oblał rzeźbę lwa żrącą substancją! Chciał „wyczyścić” zabytek!

Wylał na grzbiet lwa żrącą substancje, jednak zaczęły gryźć go wyrzuty sumienia. Postanowił wyczyścić zabytek drucianą szczotką. „Wielbiciel sztuki” został złapany na gorącym uczynku przez straż miejską. Mężczyzna został przekazany w ręce policji, a o zdarzeniu poinformowano konserwatora zabytków. To kolejne skandaliczne zachowanie na Rynku Głównym! W nocy wandale zniszczyli skarbonkę…

Wczoraj ok. 23.30 mężczyzna uderzył młotkiem skarbonkę na płycie Rynku Głównego. Następnie zaczął w nią kopać. Wandal został zauważony przez operatora monitoringu staży miejskiej, który razem z policjantem wybiegł z komisariatu, by złapać chuligana. Mężczyzna został przekazany w ręce policji. 

Zniszczony lew / fot. Straż Miejska Facebook

Minęło kilkanaście godzin, a na Rynku Głównym odnotowano kolejne barbarzyńskie zachowanie. „Miłośnik sztuki” chciał wyczyścić rzeźbę lwa pod Ratuszem i w tym celu szorował grzbiet zwierzęcia drucianą szczotką. Złapany przez straż miejską wandal stwierdził, że wczoraj wylał na posąg żrącą substancję, ale po przemyśleniu zachowania, chciał się zrehabilitować i oczyścić lwa. 

Rozbita skarbonka. fot. krakow.pl

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie