Obraźliwe napisy na grobie rodzinnym Stuhrów

W nocy z poniedziałku na wtorek ktoś zdewastował rodzinny grób Stuhrów na cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Na grobowcu pojawiły się obraźliwe napisy – „Morderca Polaków” oraz „M. Stuhr agent Putina”.

Sprawę skomentował w mediach społecznościowych Maciej Stuhr. „Dzwonią do mnie dziennikarze i proszą o komentarz. Jak to skomentować? Każdy ma grób rodzinny i może sobie wyobrazić, co się czuje w takiej chwili. Przy okazji dowiedziałem się, że jestem mordercą. Każdy ma oczy i widzi, dokąd zmierzamy i po której stronie jest. Bo być „gdzieś pośrodku” naprawdę już się nie da. Pomagajmy, szerzmy dobro, hamujmy nienawiść zanim wszystkim nam zaleje oczy i serca!” – napisał aktor na Facebooku.

Fot. screen Facebook Macieja Stuhra

Jak podaje TVN24, policja prowadzi czynności w sprawie uszkodzenia grobowca, choć nie informuje, o jaki konkretnie grobowiec chodzi. – Dzisiaj po godzinie 8 otrzymaliśmy informację o tym, że doszło do uszkodzenia jednego z grobowców na Cmentarzu Rakowickim. Policjanci dokonali oględzin, zabezpieczyli ślady, przeglądają także monitoring. Prowadzone są czynności w sprawie ustalenia sprawcy uszkodzeń – powiedział TVN24 młodszy aspirant Piotr Szpiech, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

(red)

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie