Obrzydlistwo! 52-latek w centrum Krakowa upił i zgwałcił 19-letnią dziewczynę

fot. KWP Kraków

Takie rzeczy w samym centrum Krakowa! Policjanci zatrzymali 52-latka, który upił a następnie zgwałcił niewinną dziewczynę. Ta nie pamięta nawet, jak trafiła do jego mieszkania.

21 stycznia br. do jednego z krakowskich komisariatów zgłosiła się 19-letnia dziewczyna, twierdząc że została wykorzystana seksualnie przez nieznajomego. Pokrzywdzona opowiedziała policjantom, że tej nocy poszła do jednego z klubów na Kazimierzu, aby miło spędzić czas. Tutaj spotkała mężczyznę w wieku około 50 lat.

Człowiek ten bawił rozmową 19-latkę, stawiał drinki. Dziewczyna była pod wyraźnym wpływem alkoholu. Nie bardzo wie, jak trafiła do mieszkania mężczyzny, ale tu ocknęła na się moment, w sytuacji nie pozostawiającej złudzeń co do intencji adoratora. Rano udało jej się opuścić to mieszkanie.

Młoda kobieta o całym zdarzeniu niezwłocznie powiadomiła Policję. Funkcjonariusze z II Komisariatu Policji w Krakowie natychmiast przystąpili do ustalenia sprawcy. Okazało się że jest to 52-letni mieszkaniec Krakowa.

24 stycznia br. mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut gwałtu (art.197 KK). Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Decyzją Sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany ma 3 miesiące.

(wm, KWP Kraków)

Zobacz także