„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Obywatelskie zatrzymania pijanych kierowców w Małopolsce!

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Wyciągali kluczyki ze stacyjek, a potem dzwonili na policję. Dwa podobne przypadki miały miesjce w ostatnich dniach w Małopolsce.

W Jaroszowicach 30–letnia kierująca i jadący z nią ojciec zwrócili uwagę na niepewnie poruszającą się po drodze toyotę. Niezwłocznie powiadomili o tym fakcie policję. Podobnie zrobił inny, 35- letni kierowca.

„Kiedy kierujący toyotą zjechał na drogę prowadzącą do miejscowości Bolesław, na wysokości zjazdu na punk widokowy „Róże Wiatrów” jadąca za nim kobieta z ojcem i jadący za nim mężczyzna, wspólnie dokonali zatrzymania kierowcy toyoty, odbierając mu  kluczyki. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu” – czytamy w komunikacie policji.

Okazało się, że 70-letni kierujący miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Do podobnej sytuacji doszło w powiecie nowosądeckim. Tym razem w roli głównej wystąpił funkcjonariusz, który na co dzień pełni służbę Komisariacie Policji w Krynicy-Zdroju. W czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który miał prawie 3 promile alkoholu.

„Funkcjonariusz starał się doprowadzić do zatrzymania forda, ale z uwagi na duże natężenie ruchu nie mógł go wyprzedzić, aby zablokować pojazd, dlatego używając świateł mijania oraz klaksonu dawał mu sygnały do zatrzymania. Wysiłek się opłacił, ponieważ po chwili kierujący fordem zjechał w zatokę autobusową. Policjant natychmiast podbiegł do pojazdu i wyjął kluczyki ze stacyjki” – informuje policja.

Obaj amatorzy jazdy „na podwójnym gazie” za swe czyny odpowiedzą przed sądem.

(ko)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca