Od dzieci po dorosłych. Co dziś się dzieje w Krakowie? [informator]

W Wielki Czwartek w Krakowie nie braknie propozycji kulturalnych. Zaczniemy spektaklem dla dzieci, wieczór zaś przyniesie kilka ciekawych pomysłów dla dorosłych.

Warto przypomnieć, że na Rynku Głównym trwają Targi Wielkanocne! Znajdziemy tam stragany pełne lokalnych łakoci czy pamiątek wykonanych przez rzemieślników i artystów. Ponadto, dziś w planach warsztaty dla dzieci z koronki szydełkowej i czółenkowej i ozdabiania jajek pod opieką Barbary Toffel.

Dla najmłodszych przygotował dziś gratkę teatr Szczęście! Spektakl „Trąba słonia Salomona” w reżyserii Dariusza Cywki opowiada zabawną historię przyjaźni dumnego Słonia Salomona i wesołej Małpki Bili Bili, którzy pewnego słonecznego dnia po wielkiej kłótni szykują na siebie pułapkę. Dzieci będą aktywnie brać udział w tym, co dzieje się na scenie, stając się aktorami w spektaklu. Sztukę zobaczymy na scenie przy ul. Karmelickiej 3 o godz. 15.00.

Na deskach teatru Starego zobaczymy dziś wieczorem spektakl duetu Monika Strzępka/Paweł Demirski, czyli najpopularniejszego tandemu teatralnego w kraju. „Triumf woli” przywołuje skojarzenia z obrazem Leni Riefenstahl, autorzy inspirowali się jednak poruszającym kadrem z filmu „Człowiek z księżyca”, kiedy to amerykańskim komik Andy Kaufman na wieść o tym, że jest chory na raka, postanawia zrealizować zabawny i wzruszający show, licząc na to, że śmiech i pozytywna energia płynąca od publiczności pomoże mu w walce z chorobą. Spektakl zobaczymy na Scenie Głównej przy ul. Jagiellońskiej 1, początek o godz. 18.00.

W klubie ZetPeTe na Dolnych Młynów posłuchamy dziś japońskiego projektu Mono. Fanom muzyki alternatywnej najpewniej przywoła on skojarzenia z szeroko rozumianym post-rockiem. Po dwóch dekadach działalności kwartet nie zwalnia koncertowego tempa. O tym, że prezentowana przez grupę mieszanka właśnie na żywo zyskuje najbardziej intensywną formę, przekonamy się dziś. Zespół zagra w ramach jubileuszowej trasy Nowhere Now Here. Początek o godz. 19.00.

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie