Od dziś działa licznik ginących gatunków wyświetlany na Tauron Arenie

Równo o godzinie 14.00 na dziedzińcu przed TAURON Areną Kraków zainaugurowano licznik ginących gatunków. Licznik pojawił się na elewacji Tauron Areny Kraków. Podświetlana animacja została przygotowana przy okazji Dnia Ziemi.

Licznik pokazuje tempo wymierania i liczbę gatunków na Ziemi oraz liczbę dzikich zwierząt na Ziemi na przestrzeni ostatnich 50 lat. Tegoroczny Licznik to kontynuacja projektu zainaugurowanego przed rokiem w formie zegara klimatycznego, wskazującego czas, jaki pozostał do tego, aby wyzerować naszą emisję dwutlenku węgla.

Na elewacji Tauron Arena wyświetlają się informacje o tym, że każdego dnia na Ziemi ginie 55 gatunków zwierząt i roślin, każdego miesiąca – prawie 1,7 tys. Licznik informuje, iż  tempo wymierania gatunków współcześnie jest oceniane na 100 razy szybsze niż naturalnie. W 1926 r. na Ziemi było prawie 10 mln 700 tys. gatunków, a obecnie jest ich około 8 mln 700 tys.

Licznik  na Tauron Arenie przypomina o Dniu Ziemi, który przypadnie w piątek oraz o zbliżającym się Green Film Festivalu, planowanym na 14-21 sierpnia. Codziennie o godzinie 20 licznik ma pokazywać aktualne tempo wymierania oraz liczbę gatunków. Akcja potrwa przez rok.

Najnowsze

Co w Krakowie