Od dziś Kraków ma nową linię autobusową

Kolejne zmiany w funkcjonowaniu MPK. Dziś uruchomiono nową linię autobusową nr 189 i jednocześnie skrócono linię nr 192.

Autobus o oznaczeniu „189” kursuje na trasie „Czyżyny Dworzec” – „Cracovia Stadion”, a „192” na trasie „Chełm” – „Dworzec Główny Wschód”. 

Oto szczegóły:

  • nr 189 – nowa linia autobusowa kursująca po następującej trasie: „Czyżyny Dworzec” – ul. Medweckiego, ul. Dąbrowskiej, al. Andersa, ul. Dobrego Pasterza, ul. Lublańska, ul. Młyńska, ul. Pilotów, ul. Olszyny, ul. Brodowicza, ul. Lubomirskiego, tunel św. Rafała Kalinowskiego, ul. Pawia, al. Słowackiego, al. Mickiewicza, ul. Dunin-Wąsowicza, ul. Kałuży – „Cracovia Stadion” (powrót: ul. Kałuży, al. Focha, al. Mickiewicza).
    Autobusy linii nr 189 nie wjeżdżają na pętlę „Dworzec Główny Wschód”. Linia kursuje z częstotliwością co 20 minut w dni powszednie w godzinach szczytu oraz co 30 minut poza godzinami szczytu i w dni wolne;
  • nr 192 – kursuje po nowej, skróconej trasie: „Chełm” – „Dworzec Główny Wschód”.
    Przystanek początkowy i końcowy „Dworzec Główny Wschód”, jest zlokalizowany na stanowisku wykorzystywanym dotychczas przez tę linię jako przystanek przelotowy w obu kierunkach. Linia kursuje z częstotliwością co 20 minut w dni powszednie w godzinach szczytu oraz co 30 minut poza godzinami szczytu i w dni wolne.

Obie linie są obsługiwane przez firmę Mobilis sp. z o.o.

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

Bilety okresowe wykupione na linię nr 192, o okresie obowiązywania rozpoczętym najpóźniej w niedzielę, 7 czerwca, zachowują ważność (do końca ich okresu ważności) na dotychczasowej trasie (do pętli „Czyżyny Dworzec„). Natomiast bilety o okresie obowiązywania rozpoczętym w poniedziałek, 8 czerwca lub później, zachowują ważność tylko na nowej trasie (do „Dworca Głównego Wschód”).

ip

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie