Od dziś krakowianie mogą składać kondolencje. Specjalny utwór dla śp. Pawła Adamowicza

Od dziś wystawiona będzie księga kondolencyjna, a w sobotę z Wieży Mariackiej zabrzmi utwór „The Sound of Silence”. Kraków żegna zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Od piątku, od godz. 10.00 na parterze Urzędu Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4 będzie wystawiona księga kondolencyjna. Jako pierwszy wpisze się do niej prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, a później będą to mogli zrobić wszyscy, którzy nie wezmą udziału w uroczystościach pogrzebowych, a chcieliby w szczególny sposób pożegnać śp. Pawła Adamowicza. Następnie księga zostanie przesłana do Gdańska.

Od piątkowego popołudnia na wieży ratuszowej wisieć będzie flaga z napisem „Kraków myślami z Gdańskiem”. To samo hasło będzie wyświetlane na TAURON Arenie Kraków (w piątek w godz. 15.30-22.00, w sobotę w godz. 9-19) oraz w autobusach i tramwajach. Ponadto w piątek i sobotę na pojazdach KMK będą umieszczone flagi państwowe z kirem.

W nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę barwami Gdańska zaświecą: Centrum Kongresowe ICE Kraków, kładka o. Bernatka, Pawilon Wyspiańskiego, wieża ratuszowa i estakada tramwajowa Wielicka-Lipska.

W dniu pogrzebu prezydenta o godz. 12.00, po hejnale z Wieży Mariackiej zabrzmi utwór „The Sound of Silence”. Będzie to okazja, by wszyscy krakowianie i goście spotkali się na Rynku i wspólnie pożegnali zmarłego w tragicznych okolicznościach Pawła Adamowicza.

Transmisję z Wieży Mariackiej będzie można również oglądać na stronach internetowych telewizja.krakow.pl.

jk, krakow.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie