Od dziś na placu Wolnica bajkowa kraina Świąt Bożego Narodzenia

Od dziś Centrum Sztuki Ludowej IMAGO zaprasza na Targi Bożonarodzeniowe na placu Wolnica. Targi potrwają do 17 grudnia.

4 grudnia plac Wolnica przemieni się w bajkową krainę Świąt Bożego Narodzenia, otoczoną choinkami i świątecznymi dekoracjami. Oprócz stoisk z ozdobami świątecznymi rękodzielników i rzemieślników oraz tradycyjnymi przysmakami, pełną magii atmosferę dopełnią koncerty i występy artystyczne. Nie zabraknie również przestrzeni zabaw dla dzieci.

– Każdy znajdzie tu coś dla siebie! Najmłodszych z pewnością ucieszy bajkowa kolejka świąteczna, starsi docenią możliwość zakupu ręcznie robionych prezentów i spróbowania typowo polskich smaków – zachęcają organizatorzy.

Na stoiskach zagoszczą unikalne prace, jak ręcznie zdobione ozdoby choinkowe, ceramika, biżuteria, skarpetki czy ekologiczne wyroby z drewna. To miejsce, gdzie będzie można odnaleźć idealne prezenty świąteczne dla najbliższych.

Nie zabraknie również przestrzeni do degustacji regionalnych smaków i bożonarodzeniowych specjałów. Wielbiciele polskiej kuchni będą mogli delektować się grzanym winem, wędlinami, aromatycznym bigosem, pierogami, plackami ziemniaczanymi, barszczem czerwonym i tradycyjnymi serami, takimi jak bundz, oscypek, redykołka, gołka, bryndza podhalańska oraz czosnek niedźwiedzi – wszystko to odzwierciedlenie bogactwa lokalnej kuchni.

– Targi to także doskonała możliwość do poznania lokalnych artystów i ich dzieł. Odwiedźcie nas na krakowskim Kazimierzu, by z nimi porozmawiać i wspólnie kultywować piękno naszego dziedzictwa niematerialnego – dodają.

 

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie